Жота наказа бившия си отбор и доближи Ливърпул до топ 4

Жота наказа бившия си отбор и доближи Ливърпул до топ 4 Снимка: Getty Images

Ливърпул спечели важна победа с 1:0 в гостуването на Уулвърхемптън в 28-ия кръг на Премиър лийг.

Диого Жота отбеляза попадението, което изкачи шампионите на шестата позиция в класирането, на 5 т. от топ 4.

Ливърпул започна припряно, но постепенно наложи контрол в средата на терена, а Садио Мане на няколко пъти можеше да застраши вратата на Руи Патрисио.

В самия край на полувремето Диого Жота наказа бившия си отбор и откри резултата след бърза комбинация с другите двама от нападателното трио Мане и Мохамед Салах.

Втората част беше скучна - "червените" играеха предпазливо и внимаваха да не допуснат положения пред вратата си, докато Уулвърхемптън нямаше какво да предложи в предни позиции.

В 79-ата минута Патрисио спаси удар на Мане, а после гол на Салах не беше признат заради засада.

Към края вратарят на домакините получи тежка контузия след сблъсък със съотборника си Коуди и дълго време му беше оказвана медицинска помощ. Паузата продължи около четвърт час.

Впоследствие се доиграха последните минути, в които Уулвс наложиха натиск, но той не доведе до нищо и Ливърпул си тръгна с трите точки.

В таблицата "мърсисайдци" са шести с 46 т., докато Уулвърхемптън е на 13-тата позиция с 35.