С гол на резерва ЦСКА се пребори за обрат за Купата

Ахмедов направи мечтано включване и донесе победата, но ЦСКА отново не убеди с играта си Снимка: LAP.bg

С доста трудности ЦСКА-София обърна Ботев Враца за победа с 2:1 на "Армията" и така се класира за 1/2-финалите за Купата на България.

След злополучно първо полувреме, "червените" се вдигнаха след почивката, а победният гол в края беше дело на резервата Ахмед Ахмедов.

Ботев успя да поведе в 22-ата минута след един ъглов удар. Ганев уцели гредата, но Даниел Генов направи добавка от няколко метра за 1:0. Шансовете на домакините бяха пропуснати от Али Соу, като веднъж и негов гол не беше зачетен заради засада.

Втората част започна с греда на Али Соу, а ЦСКА постепенно успя да наложи по-сериозен натиск.

В 67-ата минута добра атака на "червените" завърши с точен удар на Едвин Джеси по диагонала - 1:1.

Последваха още няколко пропуски за домакините, но и Ботев можеше да вкара втори гол след грешка на Бусато. Тогава обаче капитанът Петър Занев изчисти от голлинията.

Срещата отиваше към продължения, но две минути преди края гостите направиха голям гаф след изпълнение на аут и Н'Дайе изгуби топката пред своето наказателно поле.

Белтраме веднага намери Ахмедов, който отблизо не сбърка за крайното 2:1.