Големи издънки на Левски и Лудогорец, "сините" се сгромолясаха на "Герена"

С прагматичен футбол Берое победи отчайващия Левски на "Герена" Снимка: LAP.bg
С прагматичен футбол Берое победи отчайващия Левски на "Герена"

Големи издънки записаха Лудогорец и Левски в днешните мачове от плейофите на Първа лига.

Черно море победи шампионите с 2:1 на "Тича", докато Левски отстъпи също с 1:2 на Берое у дома.

На "Герена" домакините създадоха чисто положение още в 4-ата минута, когато Паулиньо стреля технично в гредата.

После обаче мачът стана доста скучен. Двата тима живнаха едва в началото на второто полувреме, когато Левски поведе.

В 49-ата минута голмайсторът на първенството Станислав Костов овладя подаване отдясно на Мариани и тъй като беше оставен сам, безпроблемно стреля покрай Перниш за 1:0.

Само 5 минути по-късно обаче, Берое изравни. Карлос Охене се разписа с много хубав удар от воле от границата на наказателното поле за 1:1.

После Левски можеше да поведе отново, но Перниш беше на мястото си при удари на Костов и Мариани.

В 77-ата минута при контраатака Мартин Камбуров намери Педро Еуженио, който беше точен и гостите направиха пълен обрат за 2:1.

До края Левски имаше само един по-сериозен шанс да изравни, но удар на Костов мина малко встрани от гредата.

По-рано днес Черно море победи с 2:1 Лудогорец във Варна с два гола на неостаряващия ветеран Георги Илиев.

"Моряците" надиграха съперника и заслужиха победата, а играчите на Стойчо Стоев изиграха много слаб мач.

В 20-ата минута Илиев откри със страхотно изпълнение на пряк свободен удар над стената. Лудогорец изравни в 34-ата минута след корнер и точен изстрел на Драгош Григоре с глава.

В 54-ата минута Ндонгала центрира отдясно и Георги Илиев вкара втория си гол с фантастична странична ножица - 2:1.

До края Лудогорец не успя да се върне в мача и едва дълбоко в добавеното време Лукоки отбеляза с глава, но голът не беше зачетен заради засада.

Така в класирането "орлите" остават първи със 70 т., на 5 т. пред ЦСКА, но в понеделник "червените" гостуват на Ботев и могат да намалят изоставането си.

Със своите 59 т. третият Левски остава твърде далеч от първото място.