Ботев взе своето в дербито на Пловдив, Митко Илиев пропусна дузпа

Ботев взе своето в дербито на Пловдив, Митко Илиев пропусна дузпа Снимка: Lap.bg

Димитър Илиев няма да иска да запомни с добро своя мач №300 в българския елит. Капитанът на Локомотив Пловдив пропусна дузпа, а "смърфовете загубиха градското дерби с Ботев с 1:2 на "Коматево".

Успехът бе под №41 за "канарчетата" в дербито на Пловдив, с което Ботев поведе на Локо с една победа по този показател. Равенствата остават 33.

Въпреки пропусната дузпа Илиев успя да се разпише в предпоследната минута, но само за да оформи крайния резултат.

След доста безлични първи 45 минути Локомотив получи шанс да изпълнява дузпа. В 56-ата минута Аргилашки събори Умарбаев в наказателното поле, но капитанът на "смърфовете" изпусна. Илиев би наказателния удар, както в мача на България срещу Литва, и Аргилашки нямаше проблеми да поправи грешката си и да улови удара му.

Това даде криле на домакините за победа. В 76-ата минута Виктор Генев вкара за 1:0, засичайки с глава центриране на Тодор Неделев от корнер, а в 84-тата Джак Лейн бе изведен добре отдясно, след което успя да провре топката между кракакта на Редер и да я прати в мрежата.

Крайното 2:1 оформи Димитър Илиев, възползвайки се от недобро изчистване от защитата на Ботев. Капитанът на гостите имаше и късмет, тъй като ударът му рикошира в защитник на "жълто-черните" и заблуди Аргилашки.

Благодарение на успеха, Ботев събра 39 точки на третата позиция, с три повече от четвъртия Черно море. Локомотив остава осми с 28.