"Червена" радост във Вечното дерби. Отново вратарска грешка за Левски

"Червена" радост във Вечното дерби. Отново вратарска грешка за Левски Снимка: start-photo.bg

ЦСКА взе дербито с Левски на "Васил Левски" след победа с 2:0.

Това бе втора поредна тежка загуба за "сините" след разгрома с 1:5 срещу Лудогорец през седмицата. междувременно тимът на Нестор Ел Маестро успя да се възстанови след поражението с 1:2 от Локомотив Пловдив.

И двата гола за "червените" паднаха през втората част, а първият дойде след кошмарна грешка на младия вратар Иван Андонов, за когото това бе професионален дебют. От своя страна, Левски не успя да нанесе нито един точен удар към Бусато, което допълнително улесни работата на "армейците".

Георги Иванов се появи на трибуните, за да изгледа Вечното дерби за първи път като президент на БФС.

И "сини", и "червени" бяха разпродали билетите си, а въпреки че органите на реда намериха сериозно количество пиротехнически средства и ракети при традиционното претърсване на стадиона, отново станахме свидетели на безредици.

Още в 15-ата минута гол на Линдсет бе отменен, тъй като играчът на "армейците" игра с ръка, преди да вкара топката във вратата. Пет по-късно Андонов спаси опасен удар на Каранга.

В 61-вата ЦСКА материализира надмощието си. Кордоба и Андонов не се разбраха кой да играе с една топка, вратарят излезе извън наказателното си поле, но Фаетон му попречи да изчисти. Кълбото попадна в краката на Тобиас Хайнц, който с едно докосване прехвърли всички и я прати в мрежата.

Впоследствие Андонов направи две важни спасявания, отразявайки удари на Линдсет и Каранга.

В 77-ата Каранга все пак успя да се разпише. След нова грешка в отбрана за Левски Скаршем стреля, Андонов блокира шута му, но при добавката Каранга завърши на гола мрежа.

Накрая "сините" се разминаха с още по-тежко поражение. В добавеното време Данило Асприля остана сам срещу Андонов, но стреля в страничната греда.

С победата ЦСКА събра 60 точки на втората позиция, на три зад лидера Лудогорец, който е с два мача по-малко. Левски остава четвърти с 51, на седем зад Черно море и на една пред Локо Пловдив, който са с мач по-малко от "сините".