Фенове на Левски блокираха вратата, а двете нули не помръднаха от таблото

Фенове на Левски блокираха вратата, а двете нули не помръднаха от таблото Снимка: Startphoto.bg

Левски и Черно море завършиха 0:0 на "Герена" в мач, който ще се запомни с протеста на "сините" фенове в началото.

Срещата започна с 12 минути закъснение, тъй като около 20 души от домакинската агитка слязоха на терена, блокираха една от вратите и опънаха транспарант с надпис "Сираков - ВЪН".

Така те изразиха недоволството си от мажоритарния собственик на клуба.

Главният съдия Радослав Гидженов нямаше как да даде първия съдийски сигнал, макар че изведе играчите на терена.

Стюардите оставаха безучастни докато изпълнителният директор Даниел Боримиров и капитанът Николай Михайлов влязоха в диалог с протестиращите.

Когато група полицаи се приближи към феновете, те най-сетне си тръгнаха и за клуба домакин нямаше по-сериозни последици.

В самия двубой Левски владееше доста повече топката и имаше по-голям брой положения, но не направи достатъчно, за да вземе трите точки.

Черно море даже можеше да спечели в 78-ата минута, но Пламен Андреев спаси удара на Димов с глава.

Накрая "моряците" откровено се радваха на спечелената точка, която им гарантира място в тройката и засега ги оставя втори в класирането с 66 т. - колкото има и ЦСКА.

Левски е четвърти с равни точки с Локомотив Пловдив - по 55.

"Сините" са само с една победа в последните си шест мача преди директния сблъсък с пловдивчани в следващия кръг.