Левски няма спиране, победи и на "Лаута"

Левски записа трета поредна победа от началото на първенството в Първа лига, надигравайки Локомотив Пд с 2:0 като гост.

Още в 9-ата минута на срещата Левски поведе с гол на Хасими Фадига. Голяма заслуга за попадението имаше Джавад Ел Джемили, който пое топката вляво, влезе остро навътре и с извеждащо подаване в коридор продължи към Фадига. Нападателят, без да се замисля, насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

До края на полувремето двата отбора си размениха добри шансове, но нов гол не падна.

В 79-ата минута появилият се от резервната скамейка за "сините" Сангаре направи за смях Мартин Паскалев. Нападателят с лекота надбяга защитника, след което излезе на чиста голова позиция, но загуби равновесие и стреля в аут.

В 84-тата минута Марин Петков имаше много свободно пространство пред себе си. Той предпочете да шутира и прати топката в трибуната зад вратата.

В 85-ата минута Левски удвои преднината си с гол на появилия се резервната скамейка Сангаре. И този път той надбяга Паскалев с лекота по левия тъч. Ситуацията беше идентична с тази от 79-ата минута, но този път нападателят не загуби равновесие, а преодоля Мартин Луков.