Лудогорец дръпна с 4 т. на ЦСКА, Неделев не стигна на Ботев

Лудогорец дръпна с 4 т. на ЦСКА, Неделев не стигна на Ботев Снимка: Lap.bg

Лудогорец поне временно дръпна с 4 т. на ЦСКА на върха в българското първенство след успех с 3:1 над Ботев Пловдив в Коматево.

Шампионите стигнаха до пълен обрат с хубави голове, а им помогна и червеният картон за домакините в началото на второто полувреме.

Всичко тръгна идеално за Ботев и Тодор Неделев откри резултата в самото начало.

След четвърт час игра обаче Алекс Сантана изравни с красив удар отдалеч, при който вратарят Аргилашки въобще не реагира.

Две минути по-късно Доминик Янков уцели гредата.

Пълният обрат стана факт 10 минути след началото на втората част, когато Сотириу овладя един пас отдясно и простреля Аргилашки по диагонала.

Първоначално беше вдигната засада на Чибота при атаката, но ВАР показа, че такава няма и голът беше признат.

В 58-ата минута Дилан Мартенс беше изгонен с втори жълт картон, но това не отчая Ботев, който създаде положения за изравняване.

Едва в добавеното време Джордан Икоко вкара трети гол за Лудогорец и сложи край на интригата.

"Орлите" водят в класирането с 27 т. пред ЦСКА с 23, но "червените" имат мач по-малко.

Ботев остава трети с 21, но и с два мача повече от днешния си съперник.