Йомов поведе ЦСКА за успех над Славия

Йомов поведе ЦСКА за успех над Славия Снимка: Lap.bg

След унижението с 0:5 от шампиона Лудогорец в Разград ЦСКА се справи без никакви проблеми с гостуващия Славия, който игра с доста резерви, след победа с 3:1 на "Армията".

Георги Йомов вкара два от головете за "червените", като и при двата отбраната на Славия допусна сериозни неточности. Йомов откри резултата след само 90 секунди игра, а в 20-ата покачи резултата на 2:0.

В 36-ата Жорди Кайседо направи резултата класически, засичайки центриране от фаул на Греъм Кери и отблизо разстреля Вуцов.

На почивката Златомир Загорчич вкара част от титулярите си, но Славия не успя да стигне до нищо повече от почетно попадение - на Ради Кирилов в 48-ата минута.

Попадението му бе доста комично, тъй като при първия си опит от воле, не успя да стреля добре, топката рикошира в тревата, обърка бранител в червено, след което Кирилов я намери от въздуха и я мушна между краката на излизащия да го посрещне Бусато.

С победата ЦСКА има 56 точки. Славия има 37 на дъното на първата шестица.