Драма в 95-ата минута спаси Сърбия

Драма в 95-ата минута спаси Сърбия Снимка: Getty Images

Сърбия се спаси от нова загуба на Евро 2024 и благодарение на гол в 95-ата минута стигна до равенство 1:1 срещу Словения.

Бившият бранител на Лудогорец Жан Карничник бе близо до това да се превърне в герой за родината си, но резервата Лука Йович с глава в последната минута на добавеното време завърза изключително много нещата в групата.

През първото полувреме най-доброто положение за Сърбия пропусна Александър Митрович, който бе спрян от добра намеса на Ян Облак.

Словенците пък удариха греда, когато Тими Макс Елшник стреля в левия страничен стълб на вратата на Райкович.

В началото на втората част Митрович отново бе изведен по прекрасен начин сам срещу Облак, но словенският страж бързо излезе, скъси ъгъла и отново не позволи да бъде изненадан.

Малко по-късно падна голът на словенците. В 69-ата бившият краен бранител на Лудогорец Жан Карничник, който има 23 мача за "орлите" между януари 2022-ра и януари 2023-та, пое топката в собствената си половина, напредна с нея и я раздаде наляво. Там тя бе поета от Елшник, който центрира в наказателното поле, Карничник вече се бе придвижил дотам и оставен непокрит на задна греда, заби топката в мрежата.

Секунди по-късно най-опасният футболист на сърбите - Митрович, се отчете с нов пропуск, след като негов удар от границата на малкото наказателно поле срещна напречната греда.

Сърбите изчкаха своя момент и в петата минута от добавеното време резервата Йович засече центриране от корнер и с глава спаси точката за тима на Драган Стойкович.

Така ситуацията в групата се завърза изключително много. Преди мача между Англия и Дания "трите лъва" са лидер с три точки, Словения има две, а с по една са датчани и сърби.

В последния кръг от груповата фаза Сърбия играе с Дания, а Словения - с Англия.