Феноменът Тони Кроос счупи рекорд, сгреши само един пас

Феноменът Тони Кроос счупи рекорд, сгреши само един пас Снимка: Getty Images

Германия постави няколко рекорда в мача на откриването на Европейското първенство.

Бундестимът разгроми с 5:1 Шотландия и така записа най-убедителната победа в първи мач на европейски първенства.

Домакините бяха пълни господари на терена и не оставиха шансове на съперника, а за пореден път се отличи диригентът в халфовата линия Тони Кроос, който направи уникален мач.

Ветеранът вършеше каквото си иска на терена и раздаде цели 102 паса, от които 101 бяха точни.

Това е най-добрата успеваемост за играч с над 100 подавания в мач на европейски финали, откакто изобщо се води такава статистика - от 1980 г. насам.

Единственото негово подаване, което не стигна до германски съотборник, се случи през второто полувреме, когато Джон Макгин пресече една топка пред пеналта на Шотландия.

Преди почивката, когато реално всичко в срещата се реши, Кроос имаше 100-процентова успеваемост на пасовете.

Предвид формата на 34-годишния играч, все по-необяснимо изглежда решението му да прекрати кариерата си след края на първенството.

Друга интересна статистика е свързана с най-красивия гол на вечерта - този на резервата Никлас Фюлкруг за 4:0.

Нападателят се разписа със зверски удар през втората част и се оказа, че топката е опънала мрежата на Ангъс Гън с внушителните 110 км/ч.