Спорно съдийско решение спаси Франция в дербито

Спорно съдийско решение спаси Франция в дербито Снимка: Getty Images

Франция и Нидерландия завършиха 0:0 в голямото дерби от група "D" на Европейското първенство и така беше регистрирано първо нулево равенство на шампионата.

Пропуски, добри вратарски намеси и един отменен гол оставиха двете нули на таблото, а поделената точка устройва и двата тима, тъй като ги доближава до фазата на елиминациите.

Суперзвездата на "петлите" Килиан Мбапе остана неизползвана резерва, тъй като Дидие Дешан реши да не рискува с него след счупването на носа му в първия мач срещу Австрия.

В най-спорния момент пък реферът спаси Франция през втората част и взе спорно решение да отмени гол във вратата на Майк Менян.

Мачът започна с по едно спасяване и на двамата вратари.

Съперниците бяха опасни в атака и дебнеха за грешки. Отвори се страхотна възможност пред Антоан Гризман, който не успя да уцели топката от чиста позиция.

На другата врата пък Коди Гакпо накара Майк Менян да се намесва.

Франция владееше повече топката, но с напредването на мача двата тима станаха по-предпазливи и интересните положения намаляха.

Второто полувреме също започна с внимателна игра, но после Франция взе да доминира сериозно и се стигна до няколко пропуска пред Вербрюген.

Отново Гризман можеше да открие резултата, но стражът спаси удара му.

Някак нелогично на фона на последните събития се стигна до отменения гол за Нидерландия.

В 69-ата минута Шави Симонс се разписа с хубав удар при добавка, но Антъни Тейлър прецени, че намиращият се в засада Дензъл Дъмфрис е влияел на играта, тъй като е попречил на Менян.

Затова попадението беше отменено.

До края французите оставаха по-активни, но до гол не се стигна и така двата тима оглавяват групата с по 4 т.