Резервите качиха Реал на първо място в Испания

Винисиус даже се разплака след гола си, с който откри резултата Снимка: Getty Images
Винисиус даже се разплака след гола си, с който откри резултата

Реал Мадрид се изкачи на първо място във временното класиране в Ла Лига с домакинска победа с 2:0 над Осасуна.

Зинедин Зидан беше заложил предимно на резерви в днешната среща и те оправдаха доверието му, а две страхотни попадения отбелязаха младите бразилци Винисиус и Родриго. За втория това беше дебютен гол с белия екип.

В 36-ата минута Винисиус откри с фалцов удар пред наказателното поле, който се оплете точно в горния ляв ъгъл на Рубен Мартинес.

Впоследствие Лука Йович се отчете с няколко пропуска, а в началото на второто полувреме успя и да вкара, но заради засада голът не беше зачетен.

Всичко се реши в 72-ата минута, когато тъкмо появилият се в игра Родриго напредна отляво и с диагонален удар оформи крайния резултат.

Така Реал събра 14 т. от първите 6 кръга и е с точка пред втория Атлетико Мадрид.

Шампионът Барселона е на пето място с 10 т.