Барса без треньор в Ел класико?

Наставникът на Барселона Шави Ернандес може да няма право да води тима си от скамейката по време на голямото дерби с Реал Мадрид в Ла Лига идния месец.

Треньорът беше изгонен още през първото полувреме при победата на каталунците с 3:0 през уикенда.

Първоначално на Шави беше показан жълт картон за протестите му, но минути по-късно реферът Хосе Мария Санчес Мартинес му извади и червен, след като легендата продължи да буйства край линията.

На теория Шави трябва да получи наказание за два мача за изгонването, но тъй като това се случва за втори път през кампанията, бившият полузащитник може да получи допълнителна среща санкция, според Diario Sport.

Ако това се случи, той ще изгледа от трибуните Ел класико срещу Реал Мадрид на 21 април.

Шави вече има 24 жълти картона в Ла Лига през трите си години начело на тима.

Той прекарва последните си месеци на поста, след като през януари обяви, че след края на кампанията се оттегля. Иначе мачовете, които със сигурност пропуска, са тези срещу Лас Палмас и Кадис. След това идва двубоят с Реал.