Байерн навъртя три мача без победа в Бундеслигата

Байерн навъртя три мача без победа в Бундеслигата Снимка: Getty Images

Германският хегемон Байерн Мюнхен зацикли в Бундеслигата с трето поредно равенство и може още утре да изгуби първото място в класирането.

Баварците направиха 2:2 срещу Щутгарт у дома, след като допуснаха изравняване в 92-рата минута.

ВАР помогна за отсъждането на дузпа в полза на Щутгарт две минути преди края за единоборство между Де Лихт и Гираси.

Потърпевшият изпълни уверено от бялата точка, за да донесе равенството на гостите.

Преди това французинът Матис Тел изведе Байерн напред, а в 57-ата минута Крис Фюрих изравни.

След час игра Джамал Мусиала се разписа за 2:1 за тима на Юлиан Нагелсман, но това не се оказа достатъчно за победата.

Засега Байерн остава начело в таблицата с 12 т., колкото имат и отборите на Хофенхайм, Фрайбург и Борусия Дортмунд.

Фрайбург обаче е с мач по-малко, а двубоя си от кръга все още не е изиграл и петият Унион Берлин (11 т.)