Бразилия вече е на финал, чака отговора на Аржентина и Меси

Бразилия победи Перу с 1:0 в Рио де Жанейро и се класира за финала в тазгодишното издание на турнира Копа Америка, където ще срещне победителя от другия полуфинал между Аржентина и Колумбия.

Това ще е втори пореден и общо 21-ви финал за "селесао" в надпреварата. До този момент бразилците са успели да спечелят само 9 от тези финали, което ги поставя доста зад Уругвай (15) и Аржентина (14) по континентални трофеи.

В повторението на последната битка за трофея, която отново бе срещу Перу в Рио, в герой за бразилците се превърна Лукас Пакета.

Той се разписа в 35-ата минута, когато получи страхотен пас от Неймар около точката за изпълнение на дузпа и с мощен удар изведе "златистите" напред в резултата.

През второто полувреме Перу игра силно и на няколко пъти застраши вратата на домакините, но Едерсон бе на висота.

Аржентина и Колумбия излизат един срещу друг в сряда в 4 ч. сутринта наше време.