Два брилянтни гола от Меси и Хакими донесоха обрат за ПСЖ

Два брилянтни гола от Меси и Хакими донесоха обрат за ПСЖ Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен зарадва феновете на своя "Парк де Пренс" с победа с 2:1 над Тулуза, след като трябваше да обръща от 0:1.

В отсъствието на контузените Килиан Мбапе и Неймар Лионел Меси и Ашраф Хакими измайсториха брилянтни голове, за да вземе ПСЖ трите точки.

Гостите откриха резултата в 20-ата минута след гол на Ван ден Буумен директно от пряк свободен. Донарума тръгна да покрива далечния ъгъл и бе изненадан от удара на холандеца.

ПСЖ успя да изравни още преди почивката. В 38-ата минута Хакими изравни след самостоятелен пробив, завършил с мощен удар извън наказателното поле.

Обратът дойде в 58-ата, когато отново Хакими, който бе над всички в срещата, слаломираше между играчи на противника, Меси реши да отиграе топката и от дъгата с левия крак я прати в мрежата.

В добавеното време Тулуза можеше да изравни, но след удар отблизо Донарума се реваншира за грешката си при гола. Секунди по-късно пък Меси можеше да вкара втори гол, но ударът му срещна гредата.

С победата ПСЖ събра 54 точки, на осем пред втория Марсилия, който е с мач по-малко. Тулуза е 12-и с 29.