Германия и Нидерландия направиха спектакъл, Кейн стана герой в юбилейния си мач

Германия и Нидерландия направиха спектакъл, Кейн стана герой в юбилейния си мач Снимка: Getty Images

Нидерландия и Германия завършиха 2:2 в голов спектакъл в Амстердам от група 3 на Лига "А" в Лигата на нациите.

Мачът беше пълен с интересни положения, но завърши без победител и съперниците останаха заедно начело в групата с по 4 т.

Тиджани Райндерс откри за домакините още във втората минута след контраатака, но Бундестимът стигна до пълен обрат с два гола към края на полувремето.

Първо поредната грешка в последно време на Матайс де Лихт доведе до германска атака, при която Дениз Ундав реализира с добавка.

Малко по-късно Йошуа Кимих на празна врата направи 2:1.

В началото на втората част обаче Брайън Броби изравни и донесе точката на "лалетата" след прострелно подаване на Дъмфрис.

По същото време Англия постигна втора победа в своята група на турнира и се наложи с 2:0 над Финландия у дома.

Капитанът Хари Кейн ознаменува своя мач №100 за "трите лъва" с две попадения през второто полувреме, които осигуриха успеха.

Нападателят вече има 68 гола за националния си тим.

Англия пък събра пълните 6 т. в групата, колкото има и Гърция.