Леден душ за Роналдо и Португалия в Лигата на нациите

Леден душ за Роналдо и Португалия в Лигата на нациите Снимка: Getty Images

Испания удари Португалия с 1:0 в Брага с победен гол две минути преди края и в последния момент се класира за финалната четворка в Лигата на нациите.

Дербито в група 2 от Лига "А" беше пряк сблъсък за място във финалната фаза на надпреварата и в него "Ла фурия роха" излъга съперника с късно попадение на Алваро Мората.

Равенството вършеше работа на домакините, които въпреки това търсеха победата и бяха по-опасният отбор в двубоя.

Няколко пропуска обаче им попречиха да си решат рано мача, а суперзвездата Кристиано Роналдо пропусна сериозно положение в началото на второто полувреме при 0:0.

Така в 88-ата минута се стигна до решаващия момент. При едно центриране на далечната греда резервата Нико Уилямс отклони с глава и Мората реализира отблизо на празна врата.

В 90-ата минута пред Роналдо се откри нов шанс, но Унай Симон спаси удара му и затвърди страхотните си изяви в срещата.

В групата Испания завърши начело с 11 т. пред Португалия с 10, Швейцария с 9 и Чехия с 4.

Тимът на Луис Енрике се присъединява към Италия, Нидерландия и Хърватия във финалната четворка, която ще определи победителя в Лигата на нациите.