Мълниеносен обрат донесе триумф на Юнайтед в дербито на Манчестър

Мълниеносен обрат донесе триумф на Юнайтед в дербито на Манчестър Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед продължи възхода си през този сезон със знакова победа с 2:1 над градския съперник Манчестър Сити на "Олд Трафорд".

Съставът на Ерик тен Хаг продължи победната си серия в първенството след светкавичен обрат с два късни гола за 4 минути.

Така "червените дяволи" вече са само на точка зад Сити в класирането.

През първото полувреме нямаше много интересни положения, но Юнайтед започна агресивно и направи по-добро впечатление с играта си, докато Сити беше необичайно беззъб и статичен.

Бруно Фернандеш не уцели вратата от отлична позиция, после Рашфорд не успя да преодолее Едерсон очи в очи с вратаря, а единствената по-опасна ситуация за "гражданите" беше шут отдалеч на Кайл Уокър точно преди почивката.

Мачът се промени, когато Пеп Гуардиола пусна в игра Джак Грийлиш в 57-ата минута. Само три минути по-късно Сити направи добра атака отдясно, Де Бройне центрира меко и Грийлиш с глава откри резултата.

В 78-ата минута домакините изравниха с дълго оспорван от противника им гол.

Рашфорд получи един пас зад защитата, но беше в засада. Той обаче така и не игра с топката и изчака това да направи Бруно Фернандеш, а португалецът веднага стреля за 1:1.

Първоначално засадата беше отсъдена, но след консултации между съдиите попадението беше зачетено.

4 минути по-късно се стигна до пълния обрат. Гарначо центрира неуспешно отляво но топката се върна в него, той се завъртя и изпрати прострелно към Маркъс Рашфорд, а английският национал засече във вратата за 2:1.

До края Сити не успя да направи нещо кой знае какво, за да предотврати загубата и се ограничи до една ситуация, при която Гуардиола поиска дузпа за нарушение срещу Ерлинг Холанд.

Такава обаче не беше отсъдена.

В класирането Юнайтед е на трето място с 38 т., а вторият Сити е само с точка повече.

Лидерът Арсенал има 44 т. и мач по-малко.