Непобеденият досега Барселона катастрофира в Паплона

Непобеденият досега Барселона катастрофира в Паплона Снимка: Getty Images

Осасуна разби Барселона с 4:1 и нанесе първо поражение на каталунците от началото на сезона в Ла Лига.

Ханзи Флик подцени мача и започна без Рафиня и Ламин Ямал в титулярния състав.

Анте Будимир се разписа на два пъти за домакините, откривайки резултата в 18-ата минута, след като засече центриране на Браян Сарагоса.

10 по-късно самият Сарагоса се разписа. Пау Виктор загуби топката в средата на терена, Пабло Ибаньес опъна прекрасен 30-ина метров извеждащ пас, Сарагоса заобиколи Иняки Пеня и завърши на гола мрежа.

В 53-тата минута Пау Виктор намали изоставането на Барса след доста комичен гол. Стражът Серхио Ерера сбърка с една хвърлена топка, след това тръгна да се връща на вратата, но бе хванат в крачка с далечен удар на Виктор.

В 73-тата Будимир вкара втория си гол в срещата, след като бе точен от дузпа. 12 по-късно Абел Бертонес вкара много красив гол за 4:1, но малко по-късно появилият се от пейката Ямал отговори с нов шедьовър, за да вкара втори гол за Барса.

В добавеното време Феран Торес стреля с глава от минимална дистанция, но ударът му срещна страничната греда.

Въпреки загубата каталунците остават начело с 21 точки, но вече само на четири пред Реал Мадрид, който в неделя гостува на Атлетико в голямото столично дерби. "Дюшекчиите" са с две точки под Реал.

Победата пък изстреля Осасуна временно на петата позиция 14 точки - равни с четвъртия Майорка и шестия Виляреал.