Неубедителен Челси с нова издънка във Висшата лига

След изиграването на пет двубоя в английската Висша лига, мултимилионният Челси продължава да е с един-единствен успех над новака Лугън.

В неделя лондончани гостуваха на Борнемут и стигнаха само до 0:0. Въпреки че Челси не игра убедително, положения за гостите не липсваха, но нападателите на Маурисио Почетино не бяха достатъчно съсредоточени пред гола.

"Черешките" също имаха своите добри шансове, но двете нули не паднаха от резултата след редовните 90 и добавените осем минути.

В 11-ата минута носещият капитанската лента за "сините" в този двубой Конър Галахър бе изведен отлично зад гърба на защитата Рахийм Стърлинг, но крилото не уцели добре топката и я прати покрай вратата.

В следващата атака Нико Джаксън пък получи от Мудрик, напредна няколко крачки и стреля силно, но кълбото се отрази в десния стълб на Нето.

Футболистите на Челси направиха нов голям пропуск в 33-тата минута, когато този път топката бе доставена отляво, стигна до Конър Галахър около точката за дузпа, халфът не бе пресират достатъчно бързо, получи достатъчно време и стреля, но Нето все пак успя да отрази неговия опит.

В 48-ата минута Стърлинг стреля отлично от фаул, а топката срещна сглобката на вратата, топката тупна на голлинията зад Нето и отиде встрани, където бе посрещната от Леви Колуил, който я прати в мрежата. Страничният съдия обаче не се поколеба и веднага посочи, че бранителят е бил в засада.

С напредването на времето Борнемут заигра по-добре, а включването на Джъстин Клуиверт раздвижи много домакините в предни позиции, но и те така и не успяха да преодолеят вратата на лондончани.