Педри донесе победа на Барса в стотния си мач

Педри донесе победа на Барса в стотния си мач Снимка: Getty Images

Барселона отново излезе с 6 т. пред Реал Мадрид на върха в Ла Лига след трудна победа с 1:0 като гост на Жирона.

Гол на Педри през втората част беше достатъчен на каталунците, макар че те не изиграха убедителен мач и трудно стигнаха до успеха.

Тимът на Шави беше без Роберт Левандовски, който изтърпя последния мач от наказанието си и атаката определено страдаше от това.

Макар че Барса имаше сериозен контрол над топката, нещата не се получаваха.

Още преди почивката Усман Дембеле получи контузия и беше заменен от Педри, който едва на 20 години записа своя мач №100 за клуба.

В 61-вата минута Жорди Алба центрира остро отляво, Газанига изби топката и Педри я довкара на празна врата за 1:0.

Жирона стигна до нелоши възможности да изравни, поиска и дузпа, след като Ерик Гарсия тушира съперник при едно статично положение, а в същия момент Алба издърпа фланелката на друг играч.

В 86-ата минута домакините изпуснаха най-доброто си положение, след като Иван Мартин засече много неточно топката, макар и оставен абсолютно сам на чиста позиция в пеналта.

В края треньорът на Жирона Мичел беше изгонен заради бурни протести след неотсъдено нарушение на Де Йонг.

В класирането Барселона е лидер с 47 т. пред Реал с 41.

"Кралете" ще изиграят своя мач от кръга утре срещу третия Реал Сосиедад у дома.