Поредно унижение и антирекорд за Моуриньо и Рома

Поредно унижение и антирекорд за Моуриньо и Рома Снимка: Getty Images

Рома продължава със срамното си представяне от началото на сезона и този път записа унизителна загуба с 1:4 в гостуването на Дженоа.

Тимът на Жозе Моуриньо беше твърде неориентиран в защита и макар че владееше топката през по-голямата част от мача, в крайна сметка беше разбит на пух и прах.

Домакините откриха още в петата минута чрез Гудмундсон, наказвайки грешка на "вълците" при изнасянето на топката.

В 22-рата минута Браян Кристанте изравни, но в края на полувремето добрата преса на Дженоа донесе втори гол за отбора на Алберто Джилардино.

Този път Матео Ретеги завърши отлична бърза атака и така Рома трябваше да догонва след почивката.

Атаките на столичани обаче бяха твърде безидейни, а гол на Ромелу Лукаку не беше зачетен заради засада.

20 минути преди края Мортен Торсби покачи на 3:1 с глава отблизо, а срамът за Рома стана пълен, когато се разписа и друга резерва - Жуниор Месиас.

Това е най-слабото начало на сезон в цялата история на Рома, който никога не е имал само 5 т. след 6 изиграни кръга в елита.

"Вълците" са едва 16-и в класирането, на 2 т. над зоната на изпадащите.

Допълнителен срам за Рома беше фактът, че на мача присъстваше легендата Франческо Тоти, който обаче си тръгна още преди последния съдийски сигнал.