Повдигнаха обвинение на Манчестър Сити

Футболната асоциация на Англия повдигна обвинение на Манчестър Сити в липса на контрол на играчите на клуба. Причина за това е яростта на играчите на "гражданите" спрямо съдията Саймън Хупър при равенството 3:3 с Тотнъм в неделното дерби на Премиър лийг.

В края на мача реферът бе заобиколен от редица играчи на Сити, след като спря играта при добра възможност, открила се пред Джак Грийлиш. Тогава Хупър първо махна с ръка за авантаж за нарушение срещу Ерлинг Холанд, след което спря играта, а реакцията на головата машина и съотборниците му бе доста яростна.

"Отчетено е, че в 94-тата минута на мача, от клуба не са успели да накарат играчите си да не се държат по неприличен начин", гласи част от позицията на ФА, откъдето се позовава, че шампионите са нарушили правило "Е20.1".

Манчестърският тим все пак има възможност да обжалва. Срокът за това е до четвъртък.

Шампионите изостават на три точки от лидера Арсенал във временното класиране на английското първенство.