Роналдо и Меси вкараха общо три гола в звездния сблъсък в Рияд (видео)

Роналдо и Меси вкараха общо три гола в звездния сблъсък в Рияд (видео) Снимка: Getty Images

Цели 9 гола паднаха в звездния сблъсък, противопоставил Лионел Меси и Кристиано Роналдо в Саудитска Арабия.

Легендите премериха сили в приятелския мач между Пари Сен Жермен и сборен отбор на Рияд, съставен от играчи на Ал Насър и Ал Хилал, а ПСЖ спечели с 5:4.

Мачът предложи зрелище, което би трябвало да е задоволило зрителите, и в него не липсваха не само голове, но и обрати, дузпи, комични грешки и червен картон.

Двете най-големи звезди на терена отбелязаха три от головете - два от тях бяха дело на Кристиано, а Меси вкара един, с който постави началото на фиестата.

Роналдо все още не е записал своя официален дебют за Ал Насър, но днес изведе сборния тим с капитанската лента. За ПСЖ пък играха и другите големи звезди на отбора, Неймар и Килиан Мбапе.

Меси откри резултата още в третата минута след подаване на Неймар.

После гол на Мбапе беше отменен заради засада, а Роналдо изравни от дузпа, която сам спечели, след като беше ударен от Кейлор Навас.

Хуан Бернат пък беше изгонен с червен картон за нарушение като последен в защитата.

Събитията в края на полувремето се случваха едно след друго и първо Маркиньос направи 2:1 за парижани, после Неймар пропусна дузпа, след като се изложи с много слабо изпълнение.

В петата минута на добавеното време Роналдо нацели гредата с глава, после Серхио Рамос комично се размина топката в опит да изчисти и португалецът с добавка реализира втория си гол.

В началото на второто полувреме Рамос се реваншира и се разписа за 3:2 в полза на ПСЖ. Домакините намериха сили да изравнят, после пък Меси спечели още една дузпа за ПСЖ и Мбапе я превърна в гол за 4:3.

Уго Екитике покачи на 5:3 сам срещу вратаря, а в добавеното време звездите на Рияд намалиха на 4:5 с удар на Талиска отдалеч.