Шоу на Жезус в Лондон, две от две и за шампиона Сити

Новото попълнение на Арсенал Габриел Жезус вкара два гола и даде две асистенции при победата на "топчиите" с 4:2 над Лестър у дома в мач от втория кръг на Висшата лига. Успехът бе втори за тима на Микел Артета след 2:0 на терена на Кристъл Палас миналата седмица.

Шампионът Манчестър Сити нямаше никакви проблеми срещу Борнемут у дома - 4:0, като притисна "черешките" през първата част, за да си свърши работата, след което отпусна хватката. Три от попаденията на шампионите паднаха през първата част, а през втората - само едно.

Новата звезда на Сити Ерлинг Хааланд този път не успя да се запише сред голмайсторите, но пък направи страхотна асистенция.

Норвежецът записа головото си подаване за първото попадение на "гражданите", реализирано от Иклай Гюндоган (19'). След това на сцената за пореден път излезе Кевин де Бройне, който отбеляза разкошен гол за 2:0, а няколко минути след това асистира на Фил Фоудън за третото попадение. След почивката автогол на Джеферсон Лерма оформи крайния резултат. Така Сити има пълен актив след първите два кръга и голова разлика 6:0.

Габриел Жезус беше ненадминат при 4:2 на неговия Арсенал над Лестър в Лондон. Двата гола бяха първите за бразилеца с екипа на "артилеристите" във Висшата лига, а другите две попадения в срещата бяха дело на Гранит Джака и Габриел Мартинели.