Сити излъга коравия Нюкасъл у дома

Дни след като спечели Суперкупата на УЕФА, Манчестър Сити се поздрави с втора поредна победа във Висшата лига. "Гражданите" имаха много корав съперник в лицето на Нюкасъл, но го преодоляха минимално с 1:0 у дома.

В герой за Сити се превърна Хулиан Алварес, който се разписа победно през първото полувреме.

Попадението падна в 31-вата минута, когато "небесносините" поведоха при първата си по-чиста възможност. Тогава Фил Фоудън намери с пас Алварес на границата на наказателното поле, а нападателят бързо прати топката в мрежата с неспасяем за Ник Поуп удар.

Десет минути по-късно Холанд можеше да удвои, но диагоналният му удар по земя мина на сантиметри от далечната греда.

Норвежецът имаше огромно желание да се разпише, но изигра един от слабите си мачове с екипа на Сити.