Уругвай не успя да изпрати подобаващо Луис Суарес

Уругвай не успя да изпрати подобаващо Луис Суарес Снимка: Getty Images

Уругвай завърши 0:0 в домакинството си на Парагвай на "Монументал" от квалификациите за Мондиал 2026. Двубоят бе последен за Луис Суарес с националната фланелка.

Преди няколко дни 37-годишният нападател обяви, че слага край на международната си кариера. Суарес изведе Уругвай с капитанската лента и удари греда преди почивката, но голът му се изплъзна.

Двата отбора пропуснаха добри възможности да се разпишат през втората част, което запази двете нули на светлинното табло.

Суарес се оттегля от националния отбор след 69 гола в 142 мача, с което се превърна в реализатор №1 на родината си.

Уругвай има 14 точки на второто място в зона КОНМЕБОЛ, на четири от лидера Аржентина. Парагвай заема временно седмата позиция, която дава право на плейоф, с шест точки.

Също през изминалата нощ Бразилия постигна победа с минималното 1:0 над Еквадор с гол на Родриго.

За "селесао" това бе първи успех в последните пет квалификации, което им отреди четвъртата позиция в класирането с 10 точки. Еквадор е шести с осем.

Луис Диас пък спаси Колумбия от загубата при равенството 1:1 срещу Перу. Колумбийците са трети с 13 точки, Перу е последен с три.