Ван Дайк ще бъде разследван за поведението си след червения картон

Ван Дайк ще бъде разследван за поведението си след червения картон Снимка: Getty Images

Футболната асоциация на Англия очаквано повдигна обвинение срещу защитника на Ливърпул Върджил ван Дайк.

Нидерландецът ще бъде разследван за поведението си след получения червен картон в неделния мач с Нюкасъл, спечелен от неговия тим с 2:1.

Ван Дайк беше изгонен в средата на първото полувреме и не прие добре решението на рефера Джон Брукс, като отправи груби думи към него, а после влезе в спор и с четвъртия съдия Крейг Поусън, преди да се насочи към тунела.

Бранителят има срок до петък да отговори на обвинението, а ако бъде признат за виновен, ще бъде извън игра за повече от един мач.

"Твърди се, че защитникът се е държал по непристоен начин и/или е използвал оскърбителни и/или обиждащи думи по адрес на официално лице", гласи позицията на Футболната асоциация.

Тъй като неговото нарушение не беше грубо, Ван Дайк ще изгори само за един мач за самия картон.

Но наказанието за обида срещу длъжностно лице е два мача, така че капитанът на Ливърпул може да отпадне от сметките на Юрген Клоп в следващите три кръга.