Юнайтед издържа едно полувреме, но разбра какво значи шампионска класа

Юнайтед издържа едно полувреме, но разбра какво значи шампионска класа Снимка: Getty Images

Манчестър Сити постигна обрат в градското дерби и победи Манчестър Юнайтед с 3:1 на "Етихад" във Висшата лига.

Шампионите изоставаха в резултата на почивката след паметен гол на Маркъс Рашфорд, но през второто полувреме показаха класата си и с два гола на Фил Фоудън и един на Ерлинг Холанд постигнаха нова победа над Юнайтед.

Дербито започна по очаквания начин - домакините наложиха натиск и почти не даваха на противника да играе с топката.

В 8-ата минута обаче "червените дяволи" нанесоха голям удар след дълъг пас от Андре Онана в предни позиции.

Бруно Фернандеш намери Маркъс Рашфорд, който без подготовка отправи зверски удар отдалеч и разстреля Едерсон за 1:0.

До почивката Сити отправи цели 18 изстрела към Онана, но без успех. Най-чистото положение дойде в 45-ата минута, когато Холанд направи невероятен пропуск на празна врата и отблизо прати топката над гредата.

След почивката обаче доминацията на "гражданите" доби и голово изражение.

Фоудън изравни в 56-ата минута с не по-малко красив гол от този на Рашфорд - също от дистанция с феноменално изпълнение в далечния ъгъл.

Натискът на Сити продължи и в 80-ата минута Фоудън направи комбинация с Хулиан Алварес преди да завърши по диагонала за 2:1.

Юнайтед нямаше сили да отвърне на удара и в добавеното време получи нов гол.

Тогава Софиан Амрабат загуби пред наказателното си поле и Ерлинг Холанд веднага се възползва, за да запише поредния си гол за своя тим.

Сити отново е само на точка от лидера в таблицата Ливърпул, а през следващата седмица е голямото дерби между двата тима на "Анфийлд".