Юноша на Юнайтед спря "червените дяволи"

Юноша на Юнайтед спря "червените дяволи" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед завърши 0:0 с Кристъл Палас като гост в двубой от петия кръг на Висшата лига.

Тимът на Ерик тен Хаг създаде редица възможности преди почивката, но беше спрян от вратаря Дийн Хендерсън, който е юноша на "червените дяволи".

Второто полувреме беше доста по-слабо за отбора, а Андре Онана също показа класата си, за да съхрани нулевото равенство.

През първата част гостите се скъсаха да пропускат, докато Дийн Хендерсън беше безупречен на вратата на Палас.

Той спаси удари на Гарначо, Де Лихт и Лисандро Мартинес, а в една ситуация на два пъти му помогнаха гредите.

Пропуск направи и Джошуа Зиркзее.

През втората част се стигна до много важно двойно спасяване и на Андре Онана, което попречи на домакините да открият резултата.

После Езе изпусна още един шанс за Палас.

Играта на Юнайтед пък стана доста по-бледа, а влизането в игра на Маркъс Рашфорд и Расмус Хойлунд не помогна.

След пет кръга Манчестър Юнайтед има седем точки и се намира на 11-тото място в класирането.

Кристъл Палас остава без победа и само с 3 т.