Никола Цолов с втора победа във Формула 3

Никола Цолов с втора победа във Формула 3 Снимка: Getty Images

Никола Цолов спечели втората си победа във Формула 3, след като триумфира в драматичното спринтово състезание на пистата "Ред Бул Ринг" в Австрия.

Българския лъв стартира от третото място, зад съотборника си Кристиан Менсъл и Мартиниус Стеншорн в самото начало.

Още в четвъртия завой Никола напредна с една позиция и стана втори, след като направи много силна атака от външната страна срещу тръгналия първи Стеншорн.

Цолов поведе колоната в седмата обиколка след успешна атака срещу Стеншорн след каратък период, в който на пистата бе и колата за сигурност.

Българинът успя да удържи първото място до края на състезанието, за да се поздрави с втората си победа във Формула 3.

В генералното класиране Цолов запазва 12-то си място с актив от общо 36 точки, след като днес той взе и бонус точката за най-бързия тур. Начело с 84 пункта остава Леонардо Форнароли, втори със 79 е Люк Браунинг, а трети със 77 е Мини.

В неделя е основното състезание на пистата "Ред Бул Ринг", което ще стартира в 9:30 часа българско време. То ще бъде с продължителност от 26 обиколки, а в него Никола Цолов ще стартира от десетото място.