Бразилия уплаши конкуренцията с 4 попадения за половин час, завръщане и гол за Неймар Снимка: Getty Images

Бразилия се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2022 след безпроблемна победа с 4:1 над Южна Корея.

Четирите попадения за "селесао" паднаха в рамките на само 29 минути през първата част, а през втората Тите даде шанс запази силите на основните си титуляри, като вкара в игра дори третия вратар - Уевертон, който също получи шанс да запише минути на Световното.

Начало на разгрома даде Винисиус още в седмата минута. Нападателят на Реал Мадрид бе оставен непокрит при едно остро центриране на Рафиня в наказателното поле и с техничен удар я прати над главите на петима корейци, включително и на вратаря Ким.

В 11-ата Бразилия получи шанс да изпълни дузпа за нарушение срещу Ричарлисон, която бе превърната в гол от Неймар. Попадението бе под №76 за Неймар за Бразилия, с което се доближи на само едно от рекорда на легендата Пеле.

В 17-ата минута Алисон направи първото си спасяване в Катар, след като в първите два мача от груповата фаза, в които пази, Сърбия и Швейцария не успяха да го тестват нито веднъж.

В 29-ата Ричарлисон направи резултата класически завършвайки страхотна триходова акция, а само седем минути по-късно магическо подаване на Винисиус бе посрещнато от Лукас Пакета, който от воле вкара четвъртия гол за Бразилия.

През втората част "селесао" намали оборотите. Корея създаде няколко положения пред Алисон и в 76-ата минута вкара заслужено почетно попадение. Влезлият като резерва Пайк се разписа със страхотен шут от около 25 метра.

Друга резерва - ветеранът Дани Алвеш, можеше да вкара пети гол за Бразилия, но едно акробатично негово изпълнение със странична ножица минута преди края на редовното време бе блокирано от защитник в червено.

На четвъртфиналите Бразилия ще се изправи срещу финалиста отпреди четири години Хърватия, който по-рано днес отстрани Япония след изпълнение на дузпи.