Бразилската самба в Катар започна, Ричарлисон вкара гола на първенството (видео) Снимка: Getty Images

Бразилия записа победен старт на Световното първенство в Катар и надделя с 2:0 над Сърбия в група "G".

Два гола на Ричарлисон през второто полувреме осигуриха успеха на бразилците, а вторият от тях беше най-красивото попадение на първенството до момента.

Двата тима се впуснаха в здрава битка през първата част, а балканците показаха, че ще окажат сериозна съпротива на един от фаворитите за титлата в Катар.

Сърбия започна с амбициозна преса, но постепенно "селесао" пое контрола върху мача и принуди съперника си да се затвори.

Бразилците организираха няколко опасни атаки по крилата и отправиха няколко точни удара, но не създадоха чисто положение пред Ваня Милинкович-Савич.

На отсрещната врата Алисон скучаеше, макар че Сърбия също опитваше да атакува.

След почивката натискът на Бразилия се засили и започнаха да се редуват критичните ситуации пред Милинкович-Савич.

Рафиня пропусна сам срещу вратаря, после Алекс Сандро разтресе гредата с удар отдалеч, а в 62-рата минута резултатът беше открит.

След пробив на Неймар, Винисиус Жуниор стреля в далечния ъгъл, Милинкович-Савич спаси, но Ричарлисон добави на празна врата за 1:0.

10 минути по-късно нападателят на Тотнъм овладя едно центриране отляво и с ефектен акробатичен удар от въздуха удвои.

С тази победа Бразилия се изравни с Швейцария начело в групата, а в следващия си мач в понеделник ще се изправи именно срещу швейцарците.