Първи шок на мондиала! Аржентина вкарваше, но предимно от засада

Първата огромна сензация на Мондиал 2022 е факт, след като един от фаворитите Аржентина започна първенството със загуба с 1:2 срещу Саудитска Арабия.

В петото световно първенство на Лионел Меси суперзвездата успя да се разпише, но това не се оказа достатъчно за "гаучосите". След като поведоха, аржентинците още на три пъти преодоляха вратата на саудитите през първата част, но попаденията бяха отменяни заради засади.

В началото нищо не предвещаваше проблемите, с които щеше да се сблъска Аржентина. След само 10 минути игра Лионел Меси изведе "гаучосите" напред след гол от дузпа. Наказателният удар бе отсъден доста спорно след намесата на VAR, когато реферът прецени, че едно задържане на Леандро Паредес при корнер е достатъчно основание да посочи бялата точка.

Последваха още три попадения за южноамериканците, но при всяко от тях беше маркирана засада.

В 22-рата минута Меси за втори път прати топката в мрежата, но този път вдигнатият флаг секна неговата радост.

Минути по-късно нова минимална засада лиши Аржентина от гол. Този път Лаутаро вкара след невероятен пас на Де Паул и елегантно копна над саудитския вратар Мохамед Ал-Оуаис, но голът не бе зачетен. Лудата серия продължи в 35-ата минута, като отново Лаутаро беше в положение на засада.

Второто полувреме започна шокиращо за аржентинците.

Салех Ал-Шехри изравни в 48-ата минута, когато получи пас от Ал-Шехри, пребори с КристианРомеро и с диагонален удар прати топката покрай вратаря за 1:1.

Само пет минути по-късно "зелените соколи" осъществиха пълен обрат. Изстрел на Ал Абид беше блокиран, но полетялата във въздуха топка се приземи при Ал-Досари, който се разписа с чудесен шут. Последва продължителен натиск на "албиселесте", но той доведе само до неточен удар с глава на влезлия като смяна Енцо Фернандес при корнер в 76-ата минута.

В 80-ата Меси изпълни фаул от 20-ина метра, но прехвърли вратата.

До края "гаучосите" опитаха стихиен натиск, но саудитите се бранеха умело. Удар на Алварес с глава можеше да донесе точката на Аржентина в 10-ата минута на продължението, но вратарят на Саудитска Арабия внимаваше.

Следващият мач на Меси и компания е срещу Мексико в петък.