Хондурас изхвърли Испания от Лондон 2012

Жорди Алба и компания отпаднаха от олимпийския футболен турнир Снимка: Getty Images
Жорди Алба и компания отпаднаха от олимпийския футболен турнир

Световният и европейски шампион Испания отпадна от олимпийския футболен турнир, след като записа изненадваща загуба с 0:1 от Хондурас. Победата дойде с ранен гол на Джери Бенгстън, а заедно с Хондурас от група D продължава Япония, която победи с 1:0 Мароко. От турнира отпадат Испания и Мароко.

Бенгстън, който вкара и двата гола за Хондурас за равенството 2:2 в първия кръг на турнира срещу Мароко, отбеляза срещу Испания още в деветата минута на мача в Нюкасъл.

Испания записа втора поредна загуба след неуспеха с 0:1 срещу Япония в първия кръг, а след почивката испанците удариха три греди, но не успяха да вкарат. И тимът, в който блестяха Хуан Мата, Жорди Алба и Давид де Хеа остана без шанс да продължи напред.

В група C Бразилия победи Беларус с 3:1 и се класира за следващия етап, а Египет завърши 1:1 с Нова Зеландия.

За да продължи напред Египет трябва в сряда да победи Беларус, като бившата съветска република заема второто място в групата.

В група B Мексико нямаше проблеми срещу Габон - 2:0, а Южна Корея спечели с 2:1 срещу Швейцария. След тази победа корейците се изравниха на върха на класирането с Мексико. Мексиканците спечелиха срещу Габон с два гола на Джовани дос Сантос.