Победи за Манолев и Божинов в Лига Европа, Миланов с точка срещу Лацио

Манолев започна като титуляр за ПСВ и игра цял мач при успеха над поляците от Легия Снимка: Getty Images

Два от фаворитите за спечелване на Лига Европа - ПСВ Айндховен и Спортинг (Лисабон), старираха с победи участието си в груповата фаза на турнира.

"Филипсите" спечелиха минимално с 1:0 у дома срещу полския Легия (Варшава) след победен гол на Мертенс в 21-ата минута в двубой от група "C".

Цял мач за домакините изигра един от "любимците" на Лотар Матеус - Станислав Манолев.

Друг "идол" на националния селекционер - Валери Божинов, пък бе записан сред резервите на Спортинг (Лисабон) при гостуването на ФК Цюрих, но не получи шанс за изява.

Лисабонските "лъвове" постигнаха лесно 2:0 с попадения на Инсуа и Волфсвинкел още до 21-ата минута.

В другия сблъсък от тази група "D" Лацио стигна до 2:2 като домакин на румънския вицешампион Васлуй. За гостите пълни 90 минути изигра Живко Миланов.

В един от най-напечените и здрави сблъсъци ПАОК буквално изпусна да победи Тотнъм на препълнения стадион "Тумба" в Солун, завършвайки 0:0 в мач от група "А".

В другата среща Рубин (Казан) не срещна съпротива при гастрола си на ирландската изненада Шамрок Роувърс и постигна класическо 3:0.

Динамо (Киев) пък се добра до точката у дома срещу английския Стоук Сити след 1:1 с гол в продължението, докато по същото време Бешикташ отвя израелския Макаби (Тел Авив) с 5:1 в напрегнатия по политически причини сблъсък от група "E".