Везенков и компания разбиха шампиона на НБА

Сакраменто Кинс записа впечатляваща победа срещу действащия шампион в НБА Денвър Нъгетс.

"Кралете" спечелиха със 135:106 точки (32:35, 35:22, 39:29, 29:20) и отговориха подобаващо на критиките към тях в последно време.

Александър Везенков започна срещата на резервната скамейка, но се появи в края на първата четвърт, като се отчете с отлична игра, реализира две тройки и направи една асистенция.

Той получи 16 минути на паркета, като реализира два от четирите си опита от далечна дистанция и бе общо 2 от 7 при стрелбата от игра. Българският национал добави 1 асистенция и 1 открадната топка на сметката си. Той се появи за първи път в игра в края на първата четвърт и след това на два пъти изравняваше резултата - за 25:25 и за 35:35 в първите минути на втората част.

Най-резултатен за успеха на Сакраменто бе Малин Монк, който завърши с 23 точки. Домантас Сабонис и Кийгън Мъри отбелязаха по 17 точки. Литовецът Сабонис записа 16-ия си "трипъл-дабъл" за сезона, добавяйки 17 борби и 10 асистенции.

За Денвър Нъгетс Никола Йокич реализира 23 точки, 8 борби и 7 асистенции.

Победата бе много важна за Сакраменто, който се представяше неубедително и бе в серия от 2 поредни загуби.

Преди успеха срещу Денвър тимът на българина бе изпаднал от зоната за директно участие в 1/8-финалите на плейофите, след като заемаше седмата позиция на Запад.

В следващия си мач Сакраменто ще играе срещу Оклахома.