Григор отпадна от квалификант в Мадрид и изпусна среща с Джокович

Срещата беше равностойна в по-голямата си част, но Григор отстъпи в двата тайбрека Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна от квалификанта Тейлър Фриц още на старта на турнира от сериите Мастърс в Мадрид.

21-годишният американец победи Гришо с два тайбрека - 7:6(8) и 7:6(4), с което си спечели среща с Новак Джокович във втория кръг.

Григор загуби първия сет след много оспорван тайбрек. Преди това в сета съперниците си размениха по един пробив, като българинът проби за 4:2, и то още при първия си брейкбол в мача.

Фриц обаче веднага върна пробива, като демонстрира добра защита, а Димитров сбърка при опит за къса топка. Така резултатът стана 4:3, а двамата взеха следващите си сервис геймове, за да стигнат до 6:6.

Тайбрекът започна с уинър на Григор и две грешки на американеца, като така първата ни ракета дръпна с 3:0. Фриц обаче изравни за 5:5 и резултатът започна да върви точка за точка, но в крайна сметка Григор не издържа и противникът му затвори сета с уинър от форхенд за 10:8.

Вторият сет започна ужасно за българина и той бързо изостана с 0:3 гейма. Фриц взе първото си подаване и после направи пробив след грешка от бекхенд на Григор.

Квалификантът успя да затвърди за 3:0 и първата ни ракета трябваше да положи усилия да се задържи в двубоя.

При 2:4 Гришо изигра добър гейм, в който показа агресия, поведе с 40:15 при сервис на Фриц, а опонентът му направи двойна грешка и така пробивът беше върнат.

Григор затвърди пробива, но американецът също не беше разколебан и дръпна с 5:4. В следващите си сервирания и двамата се справиха и така се стигна до втори тайбрек.

В него Фриц поведе с 3:1 след няколко добри атаки и поддържаше този свой аванс, за да спечели частта със 7:4, а с това и мача.

След победата си срещу Димитров, Фриц ще срещне във втори кръг лидера в ранглистата Новак Джокович.