Голям обрат за Гришо на "Уимбълдън"!

Голям обрат за Гришо на "Уимбълдън"! Снимка: Getty Images

Григор Димитров направи голям обрат на "Уимбълдън" и продължава в третия кръг на турнира след успех с 3:2 сета над китаеца Джунченг Шанг.

Най-добрият ни тенисист изоставаше с 0:2 в частите, но намери сили за голям обрат и в крайна сметка надделя с 5:7, 6:7(4), 6:4, 6:2, 6:4.

Така за втори път в кариерата си Гришо успя да реализира такъв обрат при изоставане с два сета, а първият случай беше през миналата година срещу Алекс Молчан на US Open.

Днес беше първата му среща с китаеца Шанг (№91 в света), който определено го затрудни и беше на път да поднесе изненада - но след като загуби две части, Димитров качи нивото си и показа защо е в топ 10 на ранглистата.

Българинът започна трудно на сервис, а му пречеше и силният вятър в Лондон. В 11-тия гейм беше пробит и Шанг взе предимство, което не изпусна до края на сета.

Вторият сет не започна добре за Гришо, който не се справяше с вятъра и беше пробит на 0. Успя обаче да върне брейка за 3:3 и оттам нататък и двамата бяха много стабилни на сервис.

Стигна се до тайбрек и в него китаецът надделя, за да поведе с 2:0 сета.

Оттам нататък започна обратът за Гришо.

Той проби за 3:2 в третата част, а малко по-късно Шанг поиска медицинско прекъсване заради болки в бедрото.

Първата ни ракета така и не изпусна своя аванс и намали изоставането си в сетовете.

Той направи нов пробив в началото на четвъртата част и вече доминираше все по-сериозно. След още един пробив на неговата сметка Джунченг Шанг вече нямаше какво да направи и се стигна до решителна пета част.

Добрата игра на Гришо продължи с пробив за 1:0 и последвалото му затвърждаване.

После сетът продължи гейм за гейм, но Димитров запази предимството си и при 5:4 сервираше за мача, за да стигне до крайната победа за общо над 3 часа игра.

Следващият съперник на Григор ще бъде Гаел Монфис, който победи с 3:0 сета Стан Вавринка.