Надал яде бой от аржентинец и отпадна от турнира в Рим

Надал яде бой от аржентинец и отпадна от турнира в Рим Снимка: Getty Images

Рафаел Надал сензационно отпадна на четвъртфиналите на Мастърса в Рим след загуба с 2:6, 5:7 от Диего Шварцман.

28-годишният аржентинец успя да повали фаворита в надпреварата след силно начало, в което първо спаси точка за пробив, а после два пъти поред проби сервиса на Надал.

Така първият сет завърши при 6:2, но вторият беше далеч по-драматичен. При 3:3 гейма започна поредица от пробиви - три за Шварцман и два за Надал. Накрая аржентинецът се справи на свой сервис и затвори мача.

На полуфиналите Диего Шварцман ще играе с Денис Шаповалов, който отстрани Григор Димитров.

В друг от интересните двубои Новак Джокович не допусна изненади и победи 97-ия в света Доминик Кьопфер с 6:3, 4:6, 6:3. В полуфиналите Ноле ще играе с Каспер Руд, който отстрани четвъртия поставен Матео Беретини.