Лайпциг довърши Тотнъм и Моуриньо с класика

Капитанът Забицер отбеляза двата гола преди почивката, след които Тотнъм вече нямаше никакви надежди да обърне развоя Снимка: Getty Images

Рб Лайпциг отнесе Тотнъм с 3:0 в осминафинала реванш от Шампионската лига и изхвърли "шпорите" от турнира с общ резултат 4:0.

И в реванша на свой терен, немският отбор надигра убедително Спърс, а двата гола през първата част бяха дело на капитана Марсел Забицер и паднаха след разочароващи изяви на вратаря Уго Лорис.

В 10-ата минута Забицер стреля извън наказателното поле, топката не изглеждаше твърде трудна за Лорис, но той закъсня с намесата и тя влезе за 1:0.

В 21-ата минута Анхелиньо центрира и Забицер с глава засече към близката греда, докато Лорис не беше покрил ъгъла си - 2:0.

През втората част мачът просто се доиграваше, но в 87-ата минута домакините стигнаха до трети гол чрез тъкмо появилия се от скамейката Емил Форсберг.

Играчите на Тотнъм не успяха да окажат никаква съпротива в срещата и бяха беззъби в атака поради отсъствието на основните атакуващи футболисти Хари Кейн, Хюн-Мин Сон и Стивън Бергвайн.