Реал изпусна ПСЖ в истински трилър на "Бернабеу"

Победата на Реал изглеждаше сигурна, но Навас попречи на домакините да вкарат още голове и накрая ПСЖ стигна до равенството Снимка: Getty Images

Реал Мадрид и Пари Сен Жермен завършиха 2:2 на "Сантяго Бернабеу" в истински трилър от група А на Шампионската лига.

"Белите" надиграха съперника и победата им изглеждаше сигурна 10 минути преди края, когато те водеха с 2:0. ПСЖ обаче изригна в края и си гарантира първото място в групата, докато Реал няма как да е спокоен преди жребия за 1/8-финалите.

Точно преди началото на срещата стана ясно, че Реал се класира във фазата на елиминациите, тъй като Брюж не успя да победи Галатасарай в ранния мач и завърши 1:1.

Само че на сблъсъка на "Бернабеу" под проливния дъжд не му липсваше заряд. Домакините започнаха по-добре и в 16-ата минута поведоха.

След хубава атака Иско стреля в гредата, а Карим Бензема направи добавка за 1:0. Последваха силни минути на Реал и няколко важни намеси на Кейлор Навас, които запазиха резултата само 1:0.

Парижани отговориха и също тестваха Куртоа, като на два пъти Мбапе и веднъж Верати отдалеч предизвикаха спасявания на белгийския вратар.

Минута преди почивката се стигна до най-спорния момент. Мауро Икарди се откъсна, Куртоа го препъна в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа и червен картон за стража.

ВАР обаче се намеси и видя нарушение срещу Марсело при атаката, което беше доста пресилено, а бразилецът падна престорено на тревата. Въпреки това, дузпата и червеният картон бяха отменени.

През втората част Реал убедително надиграваше противника, но бившият вратар на "белия балет" Навас продължаваше да прави чудеса на вратата на гостите.

Направилият отличен мач Еден Азар се контузи и трябваше да бъде заменен в 68-ата минута, но и без него "кралете" стигнаха до втори гол. В 79-ата минута Марсело центрира отляво и Бензема отново се разписа за 2:0.

Още след изпълнението на центъра Мбапе намали след неразбирателство между Варан и Куртоа, а след още две минути резервата Пабло Сарабия изравни, като топката стигна до него при рикошет и той с неспасяем удар под гредата донесе точката на тима си.

Двубоят беше драматичен до последните секунди с остри атаки и към двете врати, а Гарет Бейл, който отново беше освиркан от собствените си фенове, можеше да стане герой, но уцели гредата от фаул.

В групата ПСЖ е първенец с 13 т., следван от Реал с 8.