Инфарктна победа на Лудогорец запази шансовете за класиране

Инфарктна победа на Лудогорец запази шансовете за класиране Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец спечели по възможно най-драматичния начин с 2:1 гостуването на Спартак Търнава и запази шансове да прескочи групата си в Лигата на конференциите.

Гол на Матиас Тисера с последния удар в мача в 95-ата минута донесе инфарктния успех, който изкачи българския шампион на второто място в група "H" кръг преди края.

Лудогорец ще търси победа срещу Нордселанд у дома в последния мач, за да продължи към елиминациите.

Тази вечер играчите на Георги Дерменджиев трябваше да положат големи усилия, за да спечелят срещу аутсайдера в групата.

В 23-тата минута Бърнард Текпетей си мислеше, че е открил резултата със зверски удар, но ВАР видя засада при атаката и резултатът остана 0:0.

Едва петнайсетина минути преди края Лудогорец най-сетне успя да материализира превъзходството си и да вкара чрез Квадво Дуа.

Трудностите обаче тепърва започваха.

4 минути по-късно домакините изравниха с хубав удар на Ерик Даниел при единственото си положение до момента.

Българският тим тръгна да търси победата и в 85-ата минута получи дузпа за игра с ръка с помощта на ВАР.

Оливие Вердон обаче изпълни неубедително и вратарят Доминик Такач спаси удара му.

Последва нов голям пропуск за гостите, дело на Матиас Тисера.

В последната секунда на продължението Кайо Видал центрира отляво, стигна се до лек рикошет и слаб удар на Тисера.

Такач не успя да хване топката и я изпусна, а Тисера нямаше как да пропусне при добавката на празната врата - 2:1!

В другия мач от групата се стигна до шокиращ резултат - Нордселанд размаза Фенербахче с 6:1.

Датчаните водят в групата с 10 т. пред Лудогорец и Фенербахче с по 9.

Головата разлика на "орлите" е с един гол по-добра, но за тях най-важното е, че държат съдбата си в свои ръце - и успех в последния мач ще им гарантира европейски футбол и напролет.