Ливърпул разпердушини Спарта по пътя към 1/4-финалите

Ливърпул разпердушини Спарта по пътя към 1/4-финалите Снимка: Getty Images

Основният претендент за спечелване на Лига Европа Ливърпул на практика си осигури класиране на 1/4-финалите в турнира.

Тимът на Юрген Клоп взе категорична победа с 5:1 като гост на Спарта Прага в първи осминафинал и може да очаква спокойно реванша на свой терен.

Макар че чехите играха агресивно и създадоха доста положения, те бяха сурово наказани за грешките си от безмилостния английски гранд.

Още в 6-ата минута Ливърпул стигна до дузпа, спечелена от Алексис Мак Алистър.

Самият аржентинец стреля точно от бялата точка и откри резултата.

После Спарта се активизира и подложи гостите на сериозен натиск, а голът във вратата на Келъхър се размина на няколко пъти.

В 25-ата минута Дарвин Нунес покачи на 2:0 със страхотен удар от дистанция.

И макар че чехите продължаваха да играят добре, те получиха и трети гол в самия край на полувремето, когато отново Нунес беше точен.

Със самото подновяване на играта тъкмо влезлият Конър Брадли си отбеляза автогол с първото си докосване до топката.

Така Спарта за малко се върна в мача и продължаваше да атакува.

Ливърпул обаче отново беше безмилостен в предни позиции и Луис Диас се разписа за 4:1.

В последните петнайсетина минути в игра влезе възстановеният Мохамед Салах и даже си мислеше, че е отбелязал пети гол във вратата на домакините, но ВАР се намеси и видя засада.

Все пак петото попадение стана факт в 94-тата минута, а негов автор беше Доминик Собослай.

За Клоп обаче имаше и лоша новина, свързана с поредната контузия в отбора - този път Ибрахима Конате получи травма и беше принудително заменен от Върджил ван Дайк в началото на второто полувреме.