Лудогорец потрепери в Батуми, но продължава в Шампионската лига

Лудогорец потрепери в Батуми, но продължава в Шампионската лига Снимка: start-photo.bg

Лудогорец изживя много тежка нощ в Батуми и загуби от местния Динамо с 0:1 в реванша от първия квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига.

Заради победата си с 3:1 в Разград обаче българският шампион продължава с атаката си на най-престижния европейски клубен турнир.

Домакините започнаха изключително силно и още в третата минута откриха резултата. Диниш Алмейда допусна кошмарна грешка и не успя да изчисти една топка. Тя бе поета от Мамучашвили, който както в първия мач, отново се разписа срещу Лудогорец.

Ударът му рикошира във вътрешната част на крака на Алмейда, мина между краката му и заблуди Пад, прехвърляйки го.

Атаките към вратата на Лудогорец валяха една след друга, а отбраната на "зелените" не изглеждаше готов да ги посрещне. В деветата минута топката отново влезе във вратата на българския тим, но попадението бе отменено заради нарушение срещу Сонко Сундберг.

Секунди по-късно отбраната на "орлите" отново изпусна човек, който излезе сам срещу Пад. Играчът на домакините реши да прехвърля вратаря, но ударът му кацна върху мрежата.

В 14-ата минута Динамо удари и греда, а малко по-късно Пад направи ново важно спасяване.

С напредване на времето натискът на домакините намаля, а Лудогорец поизравни играта. Бърнард Текпетей пропусна добро положение за гол, а в края Руан Круз от четири метра не успя да прати топката във вратата, а вместо това нацели напречната греда.

Втората част мина по почти същия начин. Динамо натискаше, но Пад спаси абсолютно всичко. В самия край гредата спаси още веднъж Лудогорец при удар на Гомис, а при последващата добавка топката бе изчистена малко пред гол линията.

В добавеното време отново Гомис излезе на стрелкова позиция, но ново прекрасно излизане на Пад спаси вратата на Лудогорец и от това мачът да влезе в продължения.

Следващия съперник на Лудогорец отново носи името Динамо, но Динамо от Минск, който отстрани Пюник Ереван.