Спортинг посече Тотнъм в добавеното време

Спортинг посече Тотнъм в добавеното време Снимка: Getty Images

С два гола след 90-ата минута Спортинг Лисабон посече Тотнъм с 2:0 в група "D" на Шампионската лига.

"Лъвовете" дочакаха своите моменти в края на един мач без много голови положения.

Преди почивката попадение на Ричарлисон не беше зачетено заради засада, а Уго Лорис направи ефектно спасяване след удар от движение на Маркъс Едуардс.

Срещата вървеше към нулево равенство, но в 91-вата минута при един ъглов удар Паулиньо се извиси на близката греда и с глава откри резултата.

По-малко от две минути след това Артур Гомес фиксира крайния резултат след контраатака и самостоятелен рейд през защитата.

Така дойде краят на серията на Спърс от 7 поредни мача без загуба от началото на сезона.

Спортинг оглави групата с 6 т. от два мача, а Тотнъм остана втори с 3.

Предстои двубоят между Марсилия и Айнтрахт, които още нямат точки.