Супершоу и в Дортмунд! Борусия ликува след луда нощ

Супершоу и в Дортмунд! Борусия ликува след луда нощ Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд се класира за полуфиналите в Шампионската лига след зашеметяващ успех с 4:2 в реванша с Атлетико Мадрид.

С общ резултат 5:4 германският тим се класира в топ 4 на турнира, надминавайки всякакви предварителни очаквания, и ще срещне ПСЖ в спора за място на финала.

Германците бяха загубили с 1:2 първия мач, а реваншът протече по инфарктен сценарий. Борусия първо поведе с 2:0, после позволи на гостите да изравнят, а в крайна сметка намери сили да отбележи още два гола за три минути, за да продължи.

Началото беше вихрено и домакините изпуснаха две положения, докато на другата врата Алваро Мората остана напълно сам срещу вратаря, но се провали при прехвърлящия удар.

В 34-тата минута Борусия нанесе първия си удар след хубава атака и попадение на Юлиан Брандт, при което Ян Облак можеше да се намеси по-добре.

Само пет минути по-късно "жълто-черните" направиха нова отлична комбинация и Маатсен стреля много добре по диагонала за 2:0.

Така Борусия се оттегли на почивката с предимство в общия резултат.

Второто полувреме обаче започна по възможно най-лошия начин за домакините с автогол на Матс Хумелс за 1:2.

В 64-тата минута Анхел Кореа изравни и преимуществото отново беше за Атлетико.

Борусия обаче още веднъж се вдигна и след 70-ата минута набързо наниза две попадения.

Първо Никлас Фюлкруг отбеляза с глава, а после Марсел Забицер се разписа с хубав удар за 4:2.

Тимът от Дортмунд не беше достигал до полуфиналите от 2013 г. насам.