Нов голов рекорд за Кристиано Роналдо (видео)

Нов голов рекорд за Кристиано Роналдо (видео) Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо записа нов голям голов рекорд в своята кариера, след като завърши силно сезона в Саудитска Арабия.

Легендата се разписа два пъти при успеха на неговия Ал-Насър с 4:2 над Ал-Итихад в последния кръг на саудитската Про лига.

Така Роналдо завърши кампанията като реализатор №1 в шампионата с 35 гола и подобри рекорда за най-много голове в рамките на един сезон в местното първенство.

Досега първенец в тази статистика беше Абдерразак Амдала с 34 гола през сезон 2018/19.

Първият гол на Кристиано тази вечер падна точно преди почивката, а в 69-ата минута той отново вкара след центриране от корнер на Марсело Брозович и се зарадва бурно.

Общо във всички турнири през 2023/24 неговите голове са 50 в 50 мача.

Португалецът стана и първият футболист, който е голмайстор №1 в първенствата на 4 различни страни.

Зад него сред реализаторите в Саудитска Апабия остана Александър Митрович от шампиона Ал-Хилал (28 гола).

Митрович дълго време водеше при голмайсторите, но се контузи през април и пропусна няколко срещи, докато Роналдо се радва на много резултатен край на сезона.